Jak określić swój kształt twarzy? – Massi Eyewear

Jak określić swój kształt twarzy?

Massi Eyewear

Jak określić swój kształt twarzy?

Kiedy spotykamy się z Wami podczas doborów opraw okularowych w Salonach Optycznych, często najbardziej zależy Wam na określeniu kształtu twarzy. Jest to jeden z elementów analizy, jakiej dokonujemy wspólnie poszukując opraw i niezmiennie dostarcza on wielu emocji 🙂 Okazuję się, że bardzo wielu z Was nie jest w stanie określić swojego kształtu twarzy, bądź błędnie przyjmuje pewien kształt za swój własny. Postanowiłyśmy rozwiać wasze wątpliwości! Poniżej znajdziecie 8 kształtów twarzy – dla każdego kształtu wyróżniłyśmy cechy charakterystyczne tak, abyście sami mogli określić jaki kształt ma Wasza twarz.

Zanim jednak zaczniecie analizować swój kształt twarzy, przyjrzyjcie się sobie dokładnie w lustrze, bądź poproście kogoś o zrobienie wam zdjęcia na wprost waszej twarzy. Odgarnijcie do tyłu włosy, pozbądźcie się kolczyków, spinek oraz elementów, które mogą burzyć kształt, bądź odwracać uwagę. Dokładnie przeanalizujcie elementy takie jak: stosunek długości do szerokości twarzy, linia włosów, linia żuchwy, broda, kości jarzmowe. Spójrzcie, które elementy wydają się “wystawać” najbardziej, które elementy wychodzą na pierwszy plan, które tworzą łagodne, a które ostre linie.

 

1. OWAL

Od dawna owal nazywany jest “kształtem idealnym”, do którego zazwyczaj dążymy korygując inne kształty twarzy. Dzieje się tak, ponieważ ma on najbardziej pożądane proporcje, uznawane także za najbardziej harmonijne. Przy wyborze opraw owal zazwyczaj może pozwolić sobie na największą dowolność kształtów czy wzorów. Jak rozpoznać owal? Długość twarzy jest znacznie większa od szerokości, lecz posiada łagodną linię brody oraz włosów. To właśnie elementy, które odróżniają ją od prostokąta – delikatność kształtu.

2.  TRÓJKĄT

Trójkąt jest kształtem, który dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje go szeroka linia włosów, stosunkowo szerokie czoło oraz mocno wystająca broda. Kości policzkowe oraz linia żuchwy zawsze będą węższe od linii włosów, zakończone odznaczającą się brodą.

3.  PROSTOKĄT

Najczęściej mylony z owalem, bądź kwadratem. W tym wypadku należy zwrócić uwagę na długość, która będzie znacznie większa od szerokości. Co więc jest elementem charakterystycznym twarzy prostokątnej – ponownie linia włosów oraz żuchwy, które będą sobie praktycznie równe i zawsze mocno, widocznie zarysowane.

 

4. ROMB

Romb rozpoznamy przede wszystkim po mocno zarysowanych kościach jarzmowych, które będą najbardziej wystającym na boki elementami twarzy. Czoło – zwężające się ku górze, broda – zwężająca się ku dołowi, łagodna linia żuchwy, broda dosyć widoczna.

 


5. KWADRAT

Najczęściej mylony z prostokątem oraz kołem, ponieważ podobnie jak ono ma długość bardzo zbliżoną do szerokości, lecz w odróżnieniu od niego mocno zarysowaną linię brody oraz włosów. Jest też zdecydowanie krótszy od prostokąta.

6. OKRĄG

Nie wiedzieć czemu okrąg jest bardzo nielubianym przez panie kształtem twarzy. Zawsze staramy się przekonywać właścicielki, że (tak jak i inne kształty) ma bardzo wiele uroku, a przede wszystkim, co udowodniono, bardzo podoba się mężczyznom ze względu na swoją łagodność. Rzeczywiście koło jest bardzo łagodne – od linii brody po linię żuchwy. Szerokość twarzy jest bardzo zbliżona do jej długości oraz praktycznie taka sama na linii czoła oraz linii żuchwy. Nie znajdziemy w niej raczej żadnych mocno odznaczających się elementów. Żuchwa schodzi bardzo łagodnie do delikatnie odznaczającej się brody. Podobnie skronie – delikatnie łączą się z czołem.

7. SERCE

Co odróżnia serce od trójkąta? Właściwie jest to jeden główny element – broda. W przypadku serca nie odznacza się ona tak mocno, jak w trójkącie, lecz delikatnie łączy się z linią żuchwy. Twarz w kształcie serca nie posiada też tak dużej dysproporcji między czołem, a żuchwą. Jeśli więc nie potraficie zdecydować, czy posiadacie twarz trójkątną, czy okrągłą, bardzo możliwe, że wasza twarz posiada kształt serca – chodzi o proporcje. Większa dysproporcja – trójkąt, mniejsza – serce, brak widocznych dysproporcji – koło.

8.  TRAPEZ

Ostatni już kształt to ten zbliżony do trapezu. Bardzo rzadko spotykamy się z takim kształtem twarzy, jednak kiedy już się pojawia – wiemy od razu! Elementy charakterystyczne to bardzo duża dysproporcja pomiędzy bardzo wąską linią włosów, a bardzo mocno zarysowaną, szeroką linią żuchwy, która na pierwszy rzut oka wychodzi na pierwszy plan. W tym kształcie raczej nie można mówić o jego dużej łagodności, linie są mocne i widoczne.

Mamy nadzieję, że odróżnienie od siebie kształtów będzie teraz o wiele prostsze. Pamiętajcie, aby zwracać uwagę na proporcje twarzy, ale także elementy charakterystyczne i najbardziej widoczne (wystające), gdyż często to one stanowią o kształcie twarzy. Będziemy bardzo często odsyłać was do tego wpisu mówiąc o nowych modelach pasujących do danych kształtów twarzy. Nie mniej jednak, jeśli wciąż macie wątpliwości, zapraszamy was do kontaktu: info@massieyewear.com. Możecie wysyłać swoje zdjęcia, czy pytania, a my, wspólnie z wami, postaramy się odnaleźć wasz kształt twarzy.

Wróć